dfaq/umowa  
 

Szybki kontakt

wstecz

1. Jak można skorzystać z usług BIURO29

Wystarczy podpisać jedną umowę - umowę najmu. Możesz to zrobić osobiście w naszym biurze, i zajmuje to ok 15-30 minut (wystarczy mieć dowód tożsamości); elektronicznie (poprzez dedykowaną platformę); lub korespondencyjnie (prosimy wówczas o przesłanie danych niezbędnych do podpisania umowy, a oryginał umowy dla Ciebie przesyłamy pocztą na nasz koszt).

2. Czy mogę podpisać umowę w biurze stacjonarnym w jednym mieście na inne miasto?

Oczywiście, wszystkie informacje przekazujemy sobie wewnątrz firmy, więc jeśli jest to dla Ciebie wygodne, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z takiego rozwiązania. Jesteśmy w Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, i od niedawna w czeskiej Ostrawie.

3. Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy?

Do zawarcia umowy potrzebne są dane firmy oraz dane osoby, która będzie podpisywała umowę (dowód osobisty/ paszport). Dla spółek w organizacji poprosimy o przedłożenie umowy spółki (z systemu S24 lub w formie aktu notarialnego). Zawsze pytamy też o dodatkowe parametry umowy: o to czy życzysz sobie naszego pośrednictwa w zamówieniu pieczątki (niezbędnej do odbioru listów poleconych), czy listy mają być otwierane i skanowane oraz jaki okres rozliczeniowy wybierasz (miesięczny, półroczny, czy roczny).

4. Dlaczego w umowie jest kwota 120 zł (płatność miesięczna), jeśli płacimy abonament półroczny lub roczny?

Naszym standardowym rozliczeniem, jest płatność miesięczna w kwocie 120 zł netto. Najemcy, którzy decydują sie na opłacenie 6 lub 12 okresów rozliczeniowych (czyt. miesięcy) z góry, otrzymują od nas preferencyjną cenę umniejszoną odpowiednio o 25%, lub nawet 50%. Dla abonamentu 6 miesięcznego jest to kwota na chwilę obecną 540 zł netto, a dla abonamentu rocznego 720 zł netto. Do każdej umowy, dla której wybrany został abonament półroczny lub roczny dołączamy aneks, który na kolejnych 6 lub 12 okresów rozliczeniowych odwołuje kwotę 120 zł netto na miesiąc a przywołuje w/w 540 lub 720 zł netto.

5. Czy można założyć spółkę, a później przyjść podpisać umowę?

Tak oczywiście. Jeżeli potrzebują Państwo pilnie zarejestrować firmę poprzez system S-24 lub w CEIDG z wykorzystaniem jednego z naszych adresów należy zgłosić ten fakt na adres zgloszenie@biuro29.pl najpóźniej w dniu rejestracji, z podaniem nazwy rejestrowanej firmy oraz swoich danych kontaktowych. Brak zgłoszenia skutkował będzie natychmiastowym powiadomieniem organu prowadzącego rejestr oraz Urzędu Skarbowego. Podobnie postąpimy również, w przypadku kiedy zgłoszenie nastąpiło, ale umowa nie została podpisana w ciągu 14 dni od daty rejestracji. Późniejsze podpisanie umowy przez takie podmioty będzie możliwe pod warunkiem uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości 250 zł netto.

6. Na jakim etapie organizacji firmy należy podpisać umowę?

Umowę należy podpisać najpóźniej w dniu rejestracji firmy pod naszym adresem. Jednakże mamy na uwadze fakt, że podczas organizowania pracy własnej firmy taki nieprzekraczalny termin mógłby być dla Ciebie niekomfortowy. Dlatego dajemyTobie możliwość dopełnienia formalności w ciągu 14 dni od rejestracji. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie chęci użycia naszego adresu na adres zgłoszenie@biuro29.pl lub bezpośrednio (mailowo/telefonicznie) dowolnemu naszemu pracownikowi.

7. Czy mogę najpierw podać wasz adres w s24 na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości?

Oczywiście, mamy świadomość, że przy sporządzaniu umowy spółki, należy podać pełen adres, aby wysłać wniosek, w związku z tym masz możliwość zgłoszenia nam zamiaru użycia jednego z naszych adresów firmy odpowiednio wcześniej i skorzystania z 14-dniowego terminu na załatwienie z nami formalności.

Szybki kontakt